Navlun ücretleri bu yıl keskin bir şekilde arttı

July 7, 2021

hakkında en son şirket haberleri Navlun ücretleri bu yıl keskin bir şekilde arttı

Şu anda, Avrupa ve Amerika'nın en büyük limanında farklı derecelerde sıkışıklık vardır ve sıkışıklık limandan iç ulaşıma yayılmıştır.2021'in ikinci yarısı şimdiden başladı.Konteyner kıtlığı, Aşırı istifleme, konteynerlerin boşaltılması, liman atlamaları ve dünya çapında navlun oranlarındaki çılgın artışlar gibi mevcut durum devam etti ve hala belirgin bir hafifleme işareti yok.

 

Basit bir hesabı hesaplamak için, 300 konteyner 25.000 USD/FEU'da fiyatlandırılır, bu da nakliye görevinin başarıyla tamamlanması durumunda toplam navlun 7,5 milyon USD'ye ulaşacağı anlamına gelir.

 

Bilmelisiniz ki bu yıl Ocak ayında 2.800 TEU'luk 15 yıllık bir konteyner gemisi bu fiyata satıldı.

 

Başka bir deyişle, 300 konteyner için navlun parası bir gemi satın almak için kullanılabilir mi?

 

hakkında en son şirket haberleri Navlun ücretleri bu yıl keskin bir şekilde arttı  0

 

Nakliye fiyatlarındaki artışı tetikleyen faktörler nelerdir?

 

1. Deniz navlun oranlarındaki sürekli artışın arkasında, ABD ve Avrupa gibi büyük ekonomiler salgından çıktı ve talep onarılmaya devam ediyor.Aynı zamanda, küresel okyanus nakliye kapasitesi yetersizdir.

 

2. Nakliye gemilerinin zaten tam kapasitede olması nedeniyle, küresel nakliye kapasitesi yetersizdir, aynı zamanda yeni gemiler eklenmektedir ve kapasite ciddi şekilde yetersizdir.

 

3. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki birçok limanda "işçi kıtlığının" ortaya çıkması ve denizci sayısında önemli azalmalara yol açan tekrarlanan salgın hastalıklar, küresel denizcilik kapasitesinin serbest bırakılmasını daha da aşağı çekti ve navlun oranlarını yükseltti.

 

Yükselen navlun oranlarıyla birlikte, sektördeki birçok kişi artık kargo göndermenin soygunu geçmek gibi bir şey olduğu konusunda şaka yaptı:

 

Stokta olduğunda nakliye alanı yok!

 

Kargo alanı varken fiyat yok!

 

Fiyat ve yer bulununca yine konteyner olmayacak!

 

Yine geçici bir fiyat artışı bildirildi!

 

Gemi sahibi tarafından terk edildi!Nakliye alanı gemi sahibi tarafından geri alındı!

 

Sorun çözüldüğünde vardiya yine ertelenecek!Gemi limana basmak için gecikmiş olabilir.

 

Temmuz ayında yoğun sezonda fiyat artışının geldiğini hatırlatmak isterim.Sevgili dostlar, gönderileri makul bir şekilde düzenleyin ve sonraki olaylar için beklenti ve hazırlıklara sahip olun.Endüstriyel ağ anahtarı, POE ağ anahtarı, fiber medya dönüştürücü vb. gibi herhangi bir fiber optik ürüne ihtiyacınız varsa, lütfen istediğiniz zaman OLYCOM ile iletişime geçin.

 

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Sales
Tel : 86-755-26611509
Faks : 86-755-83129773
Kalan karakter(20/3000)