Yönetilen ve yönetilmeyen anahtar arasındaki fark nedir?

June 29, 2022

hakkında en son şirket haberleri Yönetilen ve yönetilmeyen anahtar arasındaki fark nedir?

Yönetilen ve yönetilmeyen anahtarlar arasındaki temel farklar

Açıkçası, yönetilen ve yönetilmeyen anahtarlar arasındaki temel fark, nasıl yönetildikleridir.Yönetilen bir anahtarla ağ yöneticileri, LAN trafiğini kontrol etme, yönetme, önceliklendirme ve önceliklendirme konusunda daha fazla esnekliğe sahip olur.Ancak, yönetilmeyen bir anahtar daha çok tak ve çalıştır anahtarı gibi çalışır ve LAN'ların kullanıcı müdahalesi olmadan birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar.

 

Aşağıdaki noktalar, yönetilen ve yönetilmeyen anahtarlar arasındaki diğer önemli farkları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Yapılandırma özgürlüğü:

Yönetilen Anahtarlar, kullanıcıların LAN'ları yönetmesine, yapılandırmasına ve izlemesine olanak tanıyan bir ağdır.kullanıcıların yeni LAN'lar oluşturmasına ve daha küçük cihazları izole etmesine olanak tanır ve kullanıcıların trafiği verimli bir şekilde yönetmesine yardımcı olur.Yönetilen ağ anahtarları, bir cihaz veya ağ arızası durumunda kullanıcıların verileri kurtarmasına izin vermek gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.Ayrıca veri kurtarmaya da izin verirler.

 

Yönetilmeyen anahtarların kullanımı kolay olabilir, ancak sabit bir yapılandırmaya sahiptirler, bu da ağı değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir.Bu nedenle, en yaygın olarak sınırlı veri alışverişi olan yeni başlayanlar tarafından kullanılır.

 

Performans Yönetimi.

Yönetilmeyen anahtarlar tak ve çalıştır anahtarlardır.Kurulumlarının kolay ve pratik olmasını sağlayan yerleşik QoS hizmetlerine sahiptirler.Ancak yönetilen anahtarlar, performansı öncelikli kanallar aracılığıyla yönetmenize olanak tanır.Ethernet üzerinde LAN'a bağlı tüm cihazların performansını izlemek için Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP) gibi protokolleri kullanır.

hakkında en son şirket haberleri Yönetilen ve yönetilmeyen anahtar arasındaki fark nedir?  0

Yönetilen anahtar ayrıca, anlaşılması kolay bir grafik arabirim aracılığıyla ağdaki cihazların mevcut performansını analiz etmek için SNMP'yi kullanır.Ayrıca SNMP, anahtara fiziksel müdahaleye gerek kalmadan bağlı cihazların ve ağların uzaktan yönetimini destekler.

 

Güvenlik özellikleri:

Yönetilmeyen anahtarlar, temel güvenliği sağlayan ve aygıtla herhangi bir doğrudan kurcalamayı önlemeye yardımcı olan bağlantı noktalarını kapatma yeteneği gibi temel güvenlik özelliklerine sahiptir.Bununla birlikte, yönetilen anahtarlar, etkin tehditleri belirlemeye ve bunları zamanında kapatmaya, ayrıca verileri ve denetimi korumaya yardımcı olacak gelişmiş özelliklere sahiptir.

 

Maliyet:

Yönetilmeyen anahtarlar daha ucuzdur ve kolayca kabul edilirken, yönetilen anahtarlar daha yüksek işlevsellikleri nedeniyle biraz daha pahalıdır.

 

Yönetilmeyen bir anahtar ile yönetilen bir anahtar arasında nasıl seçim yapabilirim?

İşte doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

 

Ölçeklenebilirlik: Gelecekte işinizi ve ağınızı genişletmeyi planlıyor musunuz?Öyleyse, manuel olarak yapılandırılabilen ve ölçeklenebilir birkaç yönetilen anahtara ihtiyacınız olabilir.

 

Performans ve hız: Ön yatırımınızı en aza indirmek isteyen yeni kurulmuş bir şirketseniz, yönetilmeyen bir anahtar en iyi seçenektir.Ancak, düzenli olarak büyük miktarda veri aktarmanız gerekiyorsa, yönetilen bir anahtar daha iyi bir seçimdir.

 

Güvenlik: Ağ üzerinden iletilen veriler sınırlı olsa da, bu bilgiler hassas olabilir ve kurcalanmasını istemezsiniz.Bu durumda, yönetilen bir anahtar en iyi seçimdir.

 

OLYCOM endüstriyel yönetilmeyen anahtara veya endüstriyel yönetilen anahtara ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

hakkında en son şirket haberleri Yönetilen ve yönetilmeyen anahtar arasındaki fark nedir?  1

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Sales
Tel : 86-755-26611509
Faks : 86-755-83129773
Kalan karakter(20/3000)