İklim Değişikliği ve Isı Dalgaları

May 31, 2022

hakkında en son şirket haberleri İklim Değişikliği ve Isı Dalgaları

haftalarca, tBu yıl Hindistan'ın kuzeyini ve kuzeybatısını kasıp kavuran sıcak hava dalgaları rekorlar kırıyor. Hindistan raporuna göre, ülkenin başkenti Yeni Delhi'deki en yüksek sıcaklık birkaç gün önce 49.2 ℃'ye ulaştı. Ayrıca Reuters, Mayıs ayı başlarından itibaren Hindistan'da yüksek sıcaklıkların en az 25 kişinin ölümüne yol açtığını söyledi. Sadece Asya'da değil, şu anda dünyanın birçok yerinde aşırı yüksek sıcaklıklar yaşanıyor.
23 Mayıs'ta Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir şantiyede, kavurucu güneşin altında çalışan bazı işçiler, o günkü en yüksek sıcaklığın 50 santigrat dereceyi geçtiğini ve bu kadar yüksek sıcaklıkta çalışmanın onları gerçekten perişan ettiğini söylediler.

Suudi Arabistan'da çalışan Mısırlı işçiler 23'ünde sıcaklığın 53 ℃'ye ulaşmış olabileceğini ve normal sıcaklığın 45 ℃'ye ulaşabileceğini söyledi.45 °C'de iyi hissettirdi, ancak sıcaklık 53 °C'ye yükseldiğinde, yeterli oksijen olmadığını hissettiler.
Suudi Arabistan'da çalışan Mısırlı bir işçi, insanların bir şantiyede çalışmaya ilk geldiklerinde önce çok sıcak hissettiklerini, neredeyse kusacaklarını ve nefes almakta zorlandıklarını söyledi.İnşaat alanında oksijen yetersizliğinden bazı kişiler bayıldı.

hakkında en son şirket haberleri İklim Değişikliği ve Isı Dalgaları  0
New York Times 22'sinde, Amerika Birleşik Devletleri'ni kasıp kavuran bir sıcak hava dalgasının Amerika Birleşik Devletleri'nin güneyinden ve batısından doğusuna doğru yayıldığını ve düzinelerce eyalette tarihin en sıcak baharını başlatacağını bildirdi.Amerika Birleşik Devletleri'nin Ortabatı bölgesindeki son sıcaklık, önceki yılların ortalamasından yaklaşık 1℃-6℃ daha yüksek ve doğu bölgesinde daha da fazla ve tüm Amerika Birleşik Devletleri'nin önceki yıllarda 130 yüksek sıcaklık rekoru kırması bekleniyor.

120 milyondan fazla Amerikalı sıcakta, ABD yetkilileri arasında açık hava çalışanlarının ve iç mekan soğutmasına erişimi olmayanların sağlığı konusunda endişelere yol açan bir sıcak hava dalgası.Bu amaçla, ABD Ulusal Hava Durumu Servisi, sakinleri yakın gelecekte mümkün olduğunca içeride kalmaları ve zamanında su içmeleri konusunda uyaran özel bir bildiri yayınladı.21'inde New York Brooklyn'de düzenlenen yarı maratonda bir koşucu yere düşerek hayatını kaybederken, altı kişi de sıcak çarpması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi, tüm Kuzey Amerika kıtasının bu yaz ortalamanın üzerinde sıcaklıklar yaşayacağını tahmin ediyor.Ek olarak, aşırı sıcaklık ve kalıcı kuraklık ülke çapında elektrik kesintilerine neden olacak ve hatta şebekeyi çökertecek.
Aynı zamanda, Avrupa'daki bazı insanlar da tost yaşıyor.İspanya Ulusal Meteoroloji Servisi'nden alınan en son veriler, Jaén'deki ve ülkenin güneyindeki diğer yerlerdeki en yüksek sıcaklığın son günlerde 40 ℃'ye ulaştığını gösteriyor.Buna ek olarak, İspanya'nın gece sıcaklığı da son zamanlarda olağandışı bir şekilde yüksek (25 ℃'nin üzerinde) ve kayıtlardaki en yüksek değere ulaştı.21'inde, İspanya Ulusal Hava Servisi 10 bölgede yüksek sıcaklık uyarısı yayınlayarak, bunun yılların "en güçlü" sıcak dalgalarından biri olabileceğini söyledi.Kuzey Afrika'dan gelen sıcak havanın etkisiyle İspanya'da bu yıl yaz sıcağının çok erken geldiği ve Mayıs ayında ülkenin ortalama sıcaklığının önceki yıllara göre 15 derece yükselmesine neden olduğu bildiriliyor.İspanyol sağlık bakanlığı halka bol su içmeleri, dışarı çıkmamaya çalışmaları ve fiziksel aktiviteyi azaltmaları gerektiğini hatırlattı.
Ayrıca Fransız Meteoroloji Ajansı, Mayıs ayındaki sıcak hava dalgasının "erken varış ve kalıcılık" özelliklerine sahip olduğunu da bildirdi.Ülkenin 2/3'ünde sıcaklık önceki yıllarda 6℃-8℃'yi aşmıştı ve en son Mayıs ayında ortaya çıktı Böyle anormal hava hala 1945'teydi. Fransız medyası ayrıca bu yılın başından beri kümülatif güneş ışığının arttığını söyledi. Paris bölgesinde saat rekorları kırıldı.Bilim adamları şunu analiz ettiler: küresel sıcaklıklar yükselmeye devam ettikçe, dünya çapındaki ısı dalgaları daha sık ve şiddetli hale gelecek ve etkileri daha kapsamlı hale gelecektir.

Olycom'un endüstriyel fiber anahtarının çalışma sıcaklığı -40℃~85℃'dir.4/6/8/10/16/24 portlu Ethernet anahtarımız, POE anahtarımız, L2 yönetimli anahtarımız var.OLYCOM endüstriyel sınıf anahtarı seçin, on beş yıldan fazla, kaliteye odaklanın.Hala daha fazlasını öğrenmek istediğini biliyorum, ziyarete hoş geldinizhttp://en.olycom.com.cn/

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Sales
Tel : 86-755-26611509
Faks : 86-755-83129773
Kalan karakter(20/3000)